Menu

Scooterjöring

12. 4. 2023
Úvod Naše úspěchy Sport Scooterjöring
Naše začátky se scooterjöringem

Koloběžka se psem

Minulý rok jsme s Esinkou začaly trénovat pod vedením Vladimíra Šáfra a v rámci tréninku jsme musely zařadit i koloběžku. Hodí se pro každého, my jsme to zvolili i z důvodu mého zranění kolene, kdy jsme nechtěli se psy vypadnout z tréninku. Úplně nás to nadchlo a proto jsem k tomuto tréninku vedla i Buckyho a Ravenku.

 Co to je scooterjöring – Zapřáhnete – li ke koloběžce psa, je z toho dog scootering nebo také scooterjöring, jedna z disciplín individuálního mushingu. Jízda na koloběžce zlepšuje kondici psů i mě a nezatěžuje pohybový aparát tolik jako běh. Také psovi dovoluje trénovat ve větší rychlosti a díky ní zapracovat i na vytrvalosti psa.

Tréninky

Tréninky máme většinou jen individuálně, protože hromadné tréninky jsou minimálně. Koloběžku jsme začali zařazovat až po průpravě v canicrossu. Při canicrossu se psy naučí tahat, stranové povely a je snazší s nimi manipulovat a ovládat je. V dubnu jsme se přihlásili na první závody s Buckouškem. S tréninkem nám pomohli Běhej se psem, kde měli sestavený tréninkový plán na osm týdnů.

Závody 2023

  • naše první závodní sezona
  • 1.4. Canix Open, Kolesa, Kladruby – 23. místo
  • 2.4.Canix Open, Kolesa, Kladruby – 21. místo