Menu

O nás

Úvod O nás
Něco málo o nás a o našich ridgebačcích

Jmenuji se Zuzana Vopálenská, bydlím se svojí rodinou v Újezdě nad Lesy. Ridgeback byl můj sen už od střední školy. Pro mě to bylo a je neuvěřitelně krásné, elegantní, symetrické, povahově vyrovnané stvoření. Nedovedla jsem si představit, že bych měla jiného psa.

V roce 2005 jsme si jeli pro našeho prvního ridgebacka – Eginku (Eglantine z Tikovického Vršku). Evička Humlíčková nám předala poklad, který nás rozveseloval celých třináct let. Byl to parťák do nepohody.

Za tři roky jsme si z jejího A-vrhu (2008) nechali Allinku, naší paní dokonalou – jak povahově, tak vzhledově. Otcem byl legendární Sorbonne (import Nizození) od Káti Brychtové. Přáli jsme si štěňátko vzhledově i povahově co nejvíce podobné Sorbonkovi a výběr nám vyšel. Allinka mi splnila co mi na očích viděla. Na to, jak málo jsme jezdili na výstavy, byla velice úspěšná. Byla klidná, trpělivá a poslušná. Největší odměnou pro ni byly chvilky, které jsme strávily jenom my dvě společně.

Bohužel během jednoho roku nás opustily obě holčičky. Bylo to pro nás velice těžké, a proto jsme se rozhodli kouknout po nové fenečce, co obohatí náš život. S výběrem nám pomohla Káťa Brychtová a v říjnu 2018 jsme si jeli do Rakouska pro naší Ubangi`s Ebun Esmeé. Esinka do naší rodiny zapadla neskutečně rychle. Baví nás společně naprosto všechno – od canicrossu, přes agility a nosework. Za ňamičku by se rozkrájela. Ale má také svou hlavu.

Doufejme, že v nejbližší době se rozrosteme ještě o jednoho člena rodiny.

Tak jsme se nakonec rozrostli o dva nové členy. Nemohli jsme odolat červenému chlapečkovi a tak u nás zůstal poprvé i kluk – Dream Bucky Barnes z Újezda nad Lesy. Že zůstane holčička bylo jasné už před krytím. Do srdce se nám vryla fialová berunka – Dream Raven z Újezda nad Lesy. Bude to náročné, ale na všechno s novou smečkou se moc těším.